Campuse elu

Natuke rohkem kui nädalaga on juba koduigatsus tekkinud. Õnneks on oodata külalisi nii veebruari lõpus kui ka mais. See teeb meele veidikene rõõmsamaks, kuigi pere juurde koju igatsen ikka väga-väga. Riiulil meenutavad mulle lähedasi fotod ja õe tehtud joonistused 🙂

Mõtlesime üks päev, et peaksime kolmekesi kõik oma sekeldused prantslastega ja lollid naljad ja sündmused üles kirjutama. Meil on kolmekesi nagu karmavõlgade mäng praegu. Ringi ratast, iga kord samas järjekorras, juhtub kellegagi midagi pahasti. Detailidesse laskumata on see üheltpoolt nii hirmutav, kuid samas iga kord ka hirmnaljakas.

Sekeldustest prantslastega nii palju, et see on täiesti uskumatult ajuvaba, kui palju tehakse asju paberile. Pea mitte ükski dokument ei ole aktsepteeritav arvuti teel. Tänu sellele süsteemile toimuvad kõik liigutused aeglasemalt, kui aeglane. Paberi kopeerimiseks läheb tunde. Põhimõtteliselt on jama selles, et kuna keegi inglise keelt normaalsel tasandil ei räägi, siis ei saa keegi aru, mida me tahame ja mida me seal sõelume edasi tagasi. Ühest majast saadetakse järgmisesse ja sealt samast kuhu just olime jõudnud öeldakse, et minge tagasi eelmisesse. Nii need asjad käivad siin.

Enam vähem oleme saanud kõik paberitoimetused nüüdseks korda aetud. Jäänud on veel CAF taotlus. See on taotlus selle jaoks, et Prantsusmaa meile siin elamise ja õppimise eest toetust maksaks. Meil Maarjaga läks sellega kiirelt. Saime kohe küsimise peale paberi, mis oli vaja ära täita. (Meie retseptsioonis istub ala 30ndatele lähenev VÄGA elurõõmus tumedanahaline noormees, kes ei anna meile ühtegi asja enne, kui me pole talle naeratanud. See teeb isegi masendava pilvise päeva tegelikult toredaks 😀 Ta istub oma kuudikeses ja ei saa töötada ilma, et tal mõni Justin Bieberi laul ei mängiks. Oma paberit oodates laulsime me isegi koos temaga. Selline chill tüüp. Veits oma olekult meenutab sellist heasüdamlikku drag queeni tüüpi isikut. Sain temalt komplimendi oma kulmude kohta ka- I’m proud now).

Paber, mis vaja oli vaja täita, oli tervenisti prantsuse keeles. Seega polnud meil halli aimugi, kuidas seda täita. Küsimise peale saime temalt näitelehe, mis oli aga meie omast veidi erinev ehk arusaamatusi jagus veel mitmekümneks minutiks. Lõpuks lisas ta ise meie poolt puuduvad andmed ja saime paberid üle antud. Järgmisena tuleb meil sama taotluse jaoks täita sarnastest lehtedest koosnev pisike mapike.. ja siis kuskil kuu aja pärast on oodata toetusrahasid. See tundus esmapilgul täiesti lootusetu. Eriti pärast seda, kui ta oli maininud, et see on oluline paber ja sodida ei tohi 🙂 Õnneks saame täna õhtul ühelt oma kursusekaaslaselt Andonilt abi, ta on prantsuse keeles tunduvalt osavam kui meie.

Mis veel? Käisime eile Maarjaga jõusaali üle kaemas. Jõusaal on piisavalt suur, kui seal ei ole korraga üle 10 inimese. Muidu läheb kitsaks ja umbseks. Olemas on palju erinevaid kardiotreeningu võimalusi kui ka mitmeid erinevaid jõudu treenivaid masinaid. Lisaks on saali nurgas olemas ka matid, millel soovitud harjutusi teha. Masinatega on minu jaoks ainult üks probleem. Raskuseid saab edasi tõsta ainult 5kg kaupa, väiksemat vahe ei ole.. Koolil on peale jõusaali veel suur spordikompleks, kus trennid on kõigile tasuta. Olemas on võimalus mängida nii jalgpalli, sulgpalli, võrkpalli, tennist, korvpalli, teha joogat, õppida karate’d, teha aeroobikat, õppida Aafrika tantse, osaleda Zumba treeningutes jne… Igati vahva kool 🙂

Üritasime eile Maarikat ka trenni meelitada, aga ta ei võtnud kuidagi vedu 😀 Täna kui me koolist koju olime jõudnud ootas meid Facebookis selline sõnum:

Tähtis teadaanne:

ma tulin just trepist üles
niiet palun, palun ärge tulge mulle sportlikest eluviisidest rääkima
ma olen teist liikuvam
tänan kuulamast

Koolis on ka tegusamaks läinud. Osad tunnid juba käivad ja järjest lisandub uusi. Näiteks täna oli mu esimene prantsuse keele tund. Olime algajate rühmas, aga kuna siinne algajate rühm koosneb inimestest, kes on juba ühe semestri prantsuse keelt õppinud siis oli meil algul päris keeruline seal hakkama saada. Õnneks õpetajad on toredad ja ilmselt luuakse meile kas eraldi rühm või hakkame saama lisatunde, mis minu arvates on väga tore. Tahaks ikka prantsuse keele suhtlus tasandil enne tagasi Eestisse tulemist suhu saada.

Air Transport Law on selline aine, kus lihtsalt istud ja kuulad õpetajat. Vähemalt on see huvitav. Räägitakse mis järjekorras ja miks mingid konventsioonid maha peeti ja uued kokkulepped sõlmiti. Miks miski toimus, miks kõike kirja hakati panema jne… Hiljuti oli meil ka rühmatöö, kus iga rühm töötas läbi erineva konventsiooni ja tutvustas seda siis klassile. Meie saime endale Varssavi Konventsiooni (1929) ja sain sealt teada, et isegi kui mul pagasikindlustust ei olnud, siis kui ma oleks kiiresti reageerinud oleks olnud lennufirmal kohustus, mulle kompensatsiooni maksta (täpselt nagu issugi ütles :)). Õpetajal on tihti ka palju toredaid tähelepanekuid lennundusajaloost. Näiteks lepiti kokku, et lennukis peab olema langevari ja see on kohustuslik, kuid samalajal ei olnud seda võimalik mitte kuskilt osta. Seega tehti ise langevarjud ja sõna otseses mõttes kukuti end neid testides surnuks. Palju sarnaseid asju, mida on huvitav teada.

Propulsion on siiani kõige tuimem aine ma ütleks. Ilmselt seepärast, et õpetaja aktsendist on VÄGA raske aru saada. Materjali on ka tohutult. Loengud on kolme tunnised, seega on päris keeruline jutti ärkvel püsida. Täna käisime sama aine raamis ka laboris, kus nägime erinevate mootorite ehitust ja meile seletati erinevate komponentide tööpõhimõtteid. Lektor haaras laborisse sisenedes kusagilt nurgast mingisuguse pika metallvarda, millega ta siis terve seal veedetud aja mootori erinevate osade vahel kolistas. Heli meenutas veidi häält, mida võib kuulda kui samasuguse metallpulgaga edasi-tagasi mööda radiaatori torusid libistada.

dav

dav

Mootori ümber uudistamas. Keskel seisab õppejõud.

dav

mde

siin ta kolistabki 🙂

Kui jälle miskit põnevat toimub, siis annan Teile teada 🙂

Leena

One comment

  1. Jeana · March 31, 2017

    Okay I’m coienncvd. Let’s put it to action.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s