In Toulouse there is nothing to lose

Need 15 minutiga ärkamised ja kooli poole sammumised hakkavad järjest rohkem minu teemaks saama. Aga no mis sa teed? Erasmuse kogemusest on vaja ju 100% võtta ja öö ei ole aeg magamiseks. Selle jaoks on ette nähtud väikesed lõunased siesta pausid.

Eile oli meil kursusekaaslastega ühine õhtusöök. Igaüks küpsetas miskit ja tõi selle siis kohale, et kõigiga jagada. Kuna poodides eriti midagi sellist, millest midagi eestipärast teha, ei leidu pidime leppima mõttega, et küpsetame lihtsalt pirukaid. Saime läbi häda poest taigna ja viinerid üles leitud ja koju jõudes hakkasime neid peagi vorpima. Ma olin köögitoimkonnas ekseldaja, teised kaks rullisid neid viineri nutsakaid kokku 😀 Kui aus olla, siis need ei näinud esmapilgul just kõige isuäratavamad välja… Meie kahjuks ei näinud need ka pärast ahjust väljumist eriti palju paremad välja, kuna tainas oli ikka sama hele. Proovisime küll kauem hoida, aga pärast 20 minutit hakkas küpsetuspaber juba alt veidike söestuma 😀 Andsime alla ja suhtusime sellesse kokkuvõtvalt nii, et kui sulle maitseb siis on meie tehtud, kui ei maitse siis ei tea kes tegi.

hdr

hdr

Õhtujooksul sai ära proovitud nii Hispaania omlett kahel erineval viisil (väga mämmu), erinevate riikide snäkid, Itaalia lasanje ja isegi India vürtsikas toit. Viimast maitstes olin algul veidi kõhklev, kuna meie ”spicy” pole neile isegi mage toit. Päris tuline oli, aga võin uhkustades öelda, et sain ilma nutmata hakkama 😀 Tuleb tõdeda et leidus ka toite, mille puhul ei saanud päris täpselt isegi aru kas tegu on soolase või magusa toiduga. Läksime lihtsalt vooluga kaasa ja proovisime kõike ettejuhtuvat.

dav

dav

muusikanurk 🙂

dav

dav

Maarika praktiseeris oma fotograafia skilli. Vasakul Filippo, paremal Andoni.

 

Saime ka CAF-is ja pangas ära käidud, kuid ülla-ülla ikka tuleb meil veel ühe korra (vähemalt) sinna sammud seada. CAF-is läks üllatavalt ruttu, tundub kuidagi liiga hea et tõsi olla kui aus olen. Ainuke asi, mille sinna veel viima pean on Euroopa ravikindlustuskaart ja siis peaks kõik okei olema.. kuigi oleme piisavalt õudusjutte kuulnud, et seda ilusat vale mitte uskuda.

Panga tädid on küll ajuvabad.. Täiesti omaette eksisteeriv liik. Oleme seal kusagil 3-4 korda juba käinud. Viimane kord kui vale koodiga läksime öeldi meile, et: ”you will get a 4 digit code, then you will come back and get the card. Understand or not?” Lahkusime võltsnaeratuse saatel ja läksime siis mõned päevad hiljem uue koodiga. Siis see sama infolaua tädi seal pangas, kellest varem ka kirjutasin lalises meile jälle midagi prantsuse keeles ja siis korrutas kuus korda sõna Jeudi, Jeudi, Jeudi… See tähendas seda, et kuna me olime tulnud kolmapäeval siis ilma igasuguse põhjenduseta paluti meil tulla hoopis neljapäeval 🙂 Täna läheme uuele katsele.

Viimastel päevadel on suht s*tt suusailm olnud.. Ainult sajab ja külm on. Kõik mõtted on ainult päikesel. Kohe kui päike väljas on täielik Eesti suvi 🙂

bty

päikesevarjud tegelt

Fun facts:

  1. Koolis on samasugused tulevikurulood nagu meil tubades, aga need töötavad vändaga. Täpselt sellisega nagu Buratinol oli.
  2. Hindeid pannakse koolis vahemikus 1-20. Parim tulemus on 20, aine läbitakse 10 punktiga.
  3. Hispaanlastel on keeruline pikki lauseid rahulikult välja öelda. Pikem kui viiest sõnast koosnev lause väljub nende suust ühe hingetõmbe najal ja lauset lõpetades on tunne nagu nad lämbuks kohe ära 😀
  4. Ajavahe on väike aga segadusttekitav.
  5. Kui tund algab 10.15, siis 10.15 on klass inimtühi ja 10.16 on kõik inimesed korraga kohal.

Varsti jälle!

Leena

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s